Gizlilik Politikası


NETTAŞIMA, hizmet almak amacıyla üye olan ve bizzat hizmet alan kurumsal ve bireysel kullanıcılarının NETTAŞIMA ile elektronik ortamda paylaştıkları kişisel bilgileri, üye olurken kabul ettikleri “Üyelik Sözleşmesi” esasları dışında üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşmayacağını taahhüt eder. (Hukuki zorunluluklar ve mahkeme talepleri hariç) NETTAŞIMA, kullanıcılarının kişisel ve ticari bilgilerinin kişiye özel kalmasını prensip olarak kabul eder.

NETTAŞIMA, zaman içinde gelişen şartlara ve gerekliliklere bağlı olarak tek taraflı Gizlilik Politikasında değişiklik yapabilir. Revize edilen Gizlilik Politikasının NETTAŞIMA Web sitesinde yayınlanması yeterlidir. Kullanıcıların belirli zamanlarda Gizlilik Politikasını gözden geçirmeleri önerilir ve kullanıcıların kendi sorumluluklarındadır.

Aplikasyonlara doğrudan üyelik ve WEB Portalı üzerinden çeşitli form ve oylamaların kullanıcılar tarafından doldurulması talep edilebilir. Kullanıcıların kişisel bilgilerinin (Cep Telefonu, Ad, Soyad, Adres, Ehliyet, e-mail, Firma bilgileri) yanında kullandıkları araçlara ilişkin ruhsat, sigorta poliçesi, SRC Belgesi, Araç fotoğrafı vb. bilgiler de talep edilebilir. Kullanıcılar, NETTAŞIMA’da hesap açmak suretiyle verilen bilgilerin ve NETTAŞIMA üzerinden aldıkları hizmetlerle nakliye ve taşıyıcı bilgilerinin NETTAŞIMA tarafından kullanılmasına izin verdiklerini kabul beyan ve taahhüt eder. 

NETTAŞIMA, kullanıcılara ait bilgilere teknik bir iletişim dosyası (Çerez) kullanarak da erişebilir. Teknik iletişim dosyası kullanıcıların internet sitelerine gelecekteki dönemlerde daha rahat erişmeleri için kullanılır.

NETTAŞIMA, üyelerine paylaştıkları iletişim adresleri ve telefonları üzerinden SMS, arama, mektup vb. yollarla ulaşabilir, çeşitli anlık bildirimlerde bulunabilir. Üyelik sözleşmesi çevresinde bu durumu NETTAŞIMA üyeleri önceden kabul etmiş sayılırlar. NETTAŞIMA’nın gerekli tüm bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, web sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, NETTAŞIMA’nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

NETTAŞIMA web sitesi dâhilinde başka sitelere bağlantılar (linkler) verebilir. NETTAŞIMA bu bağlantılar vasıtasıyla erişilen sitenin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

NETTAŞIMA, nakliye sektöründe kaliteyi geliştirmesi için Yük Verenler ile Yük Taşıyan ve Hizmet Sağlayıcıların performanslarını anlık olarak izlemekte, performans bilgilerini düzenli olarak tutmaktadır. Bu bilgileri gerektiğinde hizmet talep edenlere bilgi amaçlı sunmaktadır. Bu şekilde tarafların birbirlerinin sistem içindeki performans bilgilerini görmeleri ve iş akdi için birbirleriyle etkileşime girmeden karar destek sistemi olarak dikkate almaları amaçlanmaktadır. NETTAŞIMA üyeleri, bu bilgilerin karşı tarafa iletileceğini ve paylaşılacağını kabul etmiş sayılır.

NETTAŞIMA, sistemi kullanan ama kötü performansa sahip olan, sürekli sorun çıkaran kötü performans puanına sahip kullanıcıları sistemden çıkarma, bir daha üye olmasını engelleme vb. haklarını saklı tutar. Performans sistemi kriterleri NETTAŞIMA tarafından geliştirilir ve uygulanır.

NETTAŞIMA üzerinden gerçekleştirilen tüm Kredi Kartı, EFT ve Havale işlemleri uluslararası geçerli ve onaylı güvenlik sistemleri ile yapılmaktadır.

İşbu web sitesini ve NETTAŞIMA’nın uygulamalarını “üye” olarak kullanan kullanıcılar, NETTAŞIMA Üyelik Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası esaslarını kabul etmiş sayılırlar.